Dieta i suplementy dla 19-latka z siwymi włosami

Jaka dieta dla chłopaka dla 19 ktory juz ma sporo siwych włosów co zrobić?jakiej witaminy moze brakować?

Witam, witaminy ani suplementy diety nie mają wpływu na siwienie, więc ich przyjmowanie również nie pomoże w tej kwestii. Jest to kwestia skłonności genetycznych. Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

W tym przypadku radzę wykonać podstawowe badania u internisty, być moze przyczyna tkwi w stresie, chorobie lub siwizna jest uwarunkowana genetycznie. Dieta w tym przypadku to prawidłowe żywienie wg piramidy.