Dieta jabłkowa dla nastolatki: czy to dobry pomysł?

Przy wzroście 160 ważę ok.63 kg i mam teraz 17 lat. Kiedyś ważyłam 68 i schudłam do 60 kg. Dzięki temu, że schudłam wreszcie zmieściłam się w jakiekolwiek jeansy! Nie miałam określonej diety, po prostu przestałam łączyć poszczególne produkty ze sobą, ograniczyłam słodycze, uprawiałam sport. Nadal starałam się tak robić, ale to już powoli przestało skutkować i tylko w miarę możliwości utrzymywałam swoją wagę. Następnie znów nastała zima przez co mój apetyt drastycznie wzrósł. Mam ogromny celluit na nogach (na łydkach też). I to właśnie nogi są moim głównym problemem, bo one są naprawdę ,,potężne". To nie jest problem nastolatki, której wydaje się, że jej nogi są grube, one po prostu takie są. Co dziwniejsze brzuch mam praktycznie płaski, więc mam figurę gruszki. Planuję zrzucić ok. 10 - 7 kg do połowy maja (<-- to dla mnie bardzo ważne). Znam zasady, którymi powinnam się kierować, by uzyskać upragniony cel, ale uważam, że by go zrealizować w tak krótkim czasie muszę wziąć się koniecznie w garść! Znalazłam dietę jabłkową polecaną na stronie internetowej. Chciałabym się jej podjąć, ale czy ona w pełni jest dla mnie odpowiednia? Czy powinnam wykorzystać tylko pewne jej elementy? Wchodząc na tę stronę przeczytacie państwo, że trwa ona 5 dni. Ja planuję podjąć się jej na okres tych 5 dni, następnie zrobić miesiąc przerwy z dietą podobną co do ilości posiłków i ich jakości i ilości kalorii, ale stosując inne dania i po miesiącu znów te 5 dni i od nowa. A może zna ktoś dietę, która pomoże mi osiągnąć cel? Wiem także, że bardzo ważne są ćwiczenia, wykonuję je codziennie. Teraz zobaczyłam pytania pomocnicze i odpowiem na nie: w mojej rodzinie nie występuje otyłość ani nadwaga. Byłam u lekarza, na początku miałam trochę powiększoną wolę, ale znikła, więc można uważać, że była to lekka odmiana. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Staram się wyznaczać godziny posiłków i ograniczyć słodycze, fakt - zjadam mało warzyw w ciągu dnia, bo tylko podczas obiadu sałatki, ale zaczęłam pić sok z warzyw składający się z selera, pomidorów, cebuli, marchewek (to chyba wszystkie warzywa) i dodatkowo wlewam troszkę ponad litr wody niegazowanej i chowam do lodówki. Przed obiadem wypijam szklankę.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
W Twoim wieku żadna dieta ograniczająca nie jest wskazana. Najlepsze efekty można uzyskać uprawiając regularnie sport. Pływanie, bieganie, skakanie na skakance daje bardzo dobre efekty także na cellulit.
Stosowana przez Ciebie dieta niełączenia jest najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem. Jako nastolotka musisz dostarczać organizmowi wszystkich produktów w odpowiednich proporcjach. Zatrzymanie spadku masy ciała występuje praktycznie zawsze po jakimś czasie od rozpoczęcia stosowania diety. Jest to etap przejściowy związany z urzymywaniem się metabolizmu na stałym poziomie. W takch sytyacjach wskazane jest jego pobudzenie np przez zwiększenie ruchu.
Dieta jabłkowa czy inna ograniczająca nie daje efektu na dłuższy czas-wcześniej czy później wystąpi efekt jojo, a dodatkowo będziesz osłabiona, wystąpią objawy niedoborowe.
Pozdrawiam.