Dieta na długotrwałą biegunkę

Cierpię na długotrwałą biegunkę . Leki mi nie pomagają. Może jakaś dieta? Która unormowałaby stolce.

Powinna się Pani koniecznie udać z tym problemem do dietetyka, który oceni jaki rodzaj problemu Panią dotyczy, postara się przeanalizować Pani nawyki żywieniowe i doradzi co w takiej sytuacji robić. Informacje, które Pani podała nie są wystarczające do udzielenia rzetelnej pomocy, po pierwsze nie napisała Pani ile czasu trwają biegunki, jak często następują wypróżnienia, jaka jest konsystencja stolca (czy jest on zupełnie płynny, czy znajdują się w nim niestrawione resztki pokarmu). Te informacje oraz najlepiej listę zjedzonych przez siebie produktów przez ostatnie 2-3 dni najlepiej przygotować ze sobą przed wizytą u specjalisty. I jeżeli rzeczywiście od dłuższego czasu (ponad 4 tygodnie) występują u Pani biegunki proszę tego problemu nie lekceważyć. Nie ze względu na dyskomfort, ale ze względu na poważne konsekwencje zdrowotne wynikające z niedożywienia. Jeżeli jelita nie pracują prawidłowo nasz organizm nie może przyswoić substancji odżywczych, które dostarczamy z pożywieniem. Pomoc specjalisty jest potrzebna, gdyż musi on ustalić i wyeliminować przyczynę biegunek (nieprawidłowa dieta, infekcja, alergia, nietolerancja pokarmowa czy nawet chroba). Dlatego polecam jak najszybszy kontakt ze specjalistą.

Witam!
Podstawą jest zdiagnozowanie przyczyny takiej długotrwałej biegunki. W tym celu zachęcam do wizyty u lekarza i wykonania wskazanych przez niego badań. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego.
Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ ;zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska