Dieta na przybór masy dla 29-latka

dzien dobry mam na imie Marcin mam 29 lat i waze 72 kg bardzo chciałbym przybrac na masie ok 8-10kg.Pracuje bardzo cierzko fizycznie 6 dni w tygodniu,jesli to wazne ,prosiłbym o fajną diete,moge jesc wszystko.POMOCY!!

Witam,

aby zdrowo przytyć należy przede wszystkim:
- zdrowo jeść (odradzam pizzę, chipsy i inne fast foody)
- wybierać jedynie pełnowartościowe produkty, np. mięso zamiast parówek. Dzięki temu dostarczamy pełnowartościowego białka niezbędnego do rozbudowy masy mięśniowej, a więc przybrania na masie ciała
- spożywać dużo produktów zbożowych pełnoziarnistych np. chleb razowy, grube kasze, ryż dziki itd.
- niezbędna jest także aktywność fizyczna, aby energia przekształcała się w mięśnie, a nie w tkankę tłuszczową.

Zachęcam do kontaktu przez internet to ustalimy odpowiednie ilości dla Pana

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/

Panie Marcinie,
Niestety żaden profesjonalny dietetyk nie prześle Panu diety mając tak niewielką ilość informacji na Pana temat. W tym celu należy wykonać odpowiednie pomiary składu ciała lub przynajmniej przeprowadzić wywiad żywieniowy i zdrowotny. dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana zapotrzebowanie energetyczne.
Powinien Pan skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu.
W celu zwiększenia masy ciała powinien Pan być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pan zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk