Dieta na przytycie dla 34-latka

Witam ! Mój chłopak ma 34 lata i waży 54 kg. Je dosyć dużo choć nieregularnie. Rano nie je śniadania twierdząc ze nie chce mu się jeść. Posiłki zjada obfite ale z przytyciem jest ciężko. Pracuje fizycznie w firmie budowlanej. Jakie posiłki powinien zjadać zeby nabrać wagi ?

Witam, przede wszystkie istotna jest regularność spożywanych posiłków. Intensywny tryb życia wymaga stałego dostarczenia energii w postaci odżywczych posiłków, a nie tylko wówczas, gdy mamy na to ochotę lub czas. Trzy posiłki to minimum – ważne, aby czas pomiędzy nimi nie był dłużysz niż 5 godzin. Ta zasada ma zastosowanie zarówno dla osób chcących stracić zbędne kilogramy, jak i dla tych, którzy chcą przytyć. Śniadanie to podstawa – jeśli chłopak nie jest głodny rano warto, aby zjadł posiłek w postaci płynnej – znacznie łatwiej jest go przełknąć (polecam takie posiłki, właśnie dla osób bez apetytu) – może to być koktajl typu jogurt naturalny 2%, banan, płatki migdałowe, płatki owsiane – całość zmiksowane. Powinien być gęsty. Jest to prosty sposób na dostarczenie organizmowi sporej ilości kalorii. Dodatkowe informacje znajdzie Pani w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-dla-mezczyzn oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-przepisy Pozdrawiam.

Najważniejsze, aby posiłki były regularne, aby było śniadanie, Dieta na przytycie zawiera makarony, kasze, kaszki, sosy doprawiane śmietaną, nalesniki, omlety