Dieta niskokaloryczna: jaki przykładowy jadłospis?

Witam. Mam 16 lat, 177 cm i ważę 89 kg. Prosiłbym o ułożenie mi przykładowego jadłospisu do diety niskokalorycznej 1600 kcal. Najlepiej, aby potrawy nie były zbyt trudne do przygotowania.
16 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała świadczy o znacznej nadwadze jednak nie powinieneś stosować diet nadmiernie ograniczających kalorie na własną rękę. Powinieneś udać się do dietetyka, który po przeanalizowaniu Twojego jadłospisu powie Ci jakie błędy popełniasz, ile kilokalorii spożywasz i w odniesieniu do tego ułoży dla Ciebie dietę o właściwej kaloryczności.
Jednak już od dziś możesz zmienić swój sposób odżywiania i styl życia.
Na początek zapoznaj się z artykułami dotyczącymi prawidłowego odżywiania i postaraj się do nich zastosować www. abcdieta. pl /dieta-dla-nastolatka oraz www. abcodchudzanie. pl /buduj-dobre-nawyki
Pamiętaj też, że zdrowe odżywienie musi być poparte aktywnością fizyczną. Codziennie bądź aktywny minimum 30 minut. Wsiądź na rower, pobiegaj, czy zapisz się na zajęcia dodatkowe. Polecam również basen. W domu ćwicz razem z nami. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie.

Pozdrawiam.