Dieta po usunięciu śledziony i krwiaku w żołądku

witam jaestem po operacji usuniecia śledziony i pp operacji nastąpiła komplikacja krwiak w żołądku i zosatł on nacięty i wczyszczony jak długo muszę stosować diete aby nic nie działo się z żołądkiem

Witam. Po kilkutygodniowej rekonwalescencji można powrócić do normalnego jedzenia. Dieta jest lekkostrawna bez produktów długo zalegających w żołądku. Należy jeść często, ale małe ilości. Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam Panią,

Na karcie wypisu ze szpitala lekarz prowadzący podaje rodzaj i czas stosowania diety, prawdopodobnie ma Pani zaleconą dietę łatwo strawną z ograniczaniem substancji pobudzających wydzielanie soku żoładkowego.
Później moze Pani przejść na dietę łatwostawną i stopniowo wprowadzać produkty z większą ilością błonnika.