Dieta przy kamicy pęcherzyka żółciowego

Witam. Chciałabym zapytać czy w przypadku kamicy pęcherzyka żółciowego dozwolone jest spożywanie płatków owsianych oraz ogólnie o to, jakie produkty/owoce/warzywa są dozwolone. W Internecie niestety można znaleźć wiele sprzecznych informacji i choć wiem, że najlepiej "przekonać się na własnej skórze" jak organizm reaguje, to jednak perspektywa ataku bólowego nie zachęca do eksperymentów.
ponad rok temu

Przy okazji warto byłoby rozważyć, czy sposób dotychczasowego żywienia nie spowodował powstania kamicy. Niestety najpowszechniej występującą przyczyną kamicy pęcherzyka żółciowego są złogi cholesterolowe, powstające w wyniku wadliwego żywienia.
Życzę zdrowia! Justyna Siwiela
Zalecane produkty:
Mleko z niska zaw. Tłuszczu, słaba herbata, herbaty owocowe, ziołowe, soki owocowo-warzywne, napoje mleczno-warzywne, wody niegazowane, jogurt niskotłuszczowy
Pszenne- jasne i czerstwe, pieczywo półcukiernicze, biszkopt na białkach, sucharki
Chudy twaróg, chuda szynka, polędwica z drobiu, mięso gotowane, ścięte białko jaja, dżemy bez pestek, marmolada, miód
Rosół jarski, jarzynowe, ziemniaczana, przetarte owocowe, krupnik, podprawiane zawiesiną z mąki i mleka, mleczne,
Sosy łagodne: warzywne, owocowe, mleczne na mleku odtłuszczonym
Bułka, grzanki, kasza manna, jęczmienna, ryż, lane ciasto na białkach, makaron nitki niskojajeczny,
Budynie z kasz
( jęczmiennej, manny, kukurydzianej) i warzyw, makaron nitki z dodatkami, risotto, leniwe pierogi na białkach,
Młode, soczyste: dynia, kabaczki, patison, seler, kukurydza,: gotowane, przetarte lub rozdrobnione, surowe soki- rozcieńczone
Gotowane, puree z mlekiem
Dojrzałe, soczyste: jagodowe i winogrona bez pestek (przeciery), cytrusowe, brzoskwinie, morele, banany, jabłka pieczone, gotowane bez skórki,
Soki owocowe
Kisiele, budynie, galaretki owocowe, kompoty przetarte, przeciery owocowe
Łagodne: sok z cytryny, zielona pietruszka, koperek, rzeżucha, melisa, cynamon, majeranek, wanilia
Zalecane w umiarkowanych ilościach, okres stabilizacji (brak objawów):
Zalecane w umiarkowanych ilościach
Mleko z zawartością tłuszczu 2%, maślanka
Pieczywo drożdżowe cukiernicze
Masło, margaryny miękkie, parówki cielęce, chude wędliny
Chudy rosół z cielęciny
Groszek ptysiowy bez żółtek, ziemniaki
Chuda cielęcina, młoda wołowina, królik, indyk, kurczaki, dorsz, pstrąg, flądra, szczupak, plastuga, lin, okoń;
Gotowane, potrawki, pulpety, budynie
Zapiekanki z drobnych kasz i mięsa
Oleje: słonecznikowy, sojowy, rzepakowy- bezerukowy, oliwa z oliwek, margaryny, masło
marchew, buraki, pomidory bez skórki, zielone liściaste, sałata
Gotowane w całości, pieczone w całości
Kiwi, melon, wiśnie, śliwki
Ciastka z małą ilością tłuszczu i jaj
Papryka słodka, estragon, bazylia, tymianek, kminek