Dieta przy niedoczynności tarczycy

witam mam 31 lat w czasie ciaży wykryto ze mam niedoczynosc tarczycy urodziłam córeczke biore tabletki 75 eutyroksu waże 98 kilo po urodzeniu a wzrost 166 cm jaka powinnam diete przyjmowac dziekuje za odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku tego schorzenia bardzo istotnym jest, by odżywiać się we właściwy sposób. Przede wszystkim jeść regularnie, małe posiłki i pamiętać, by nie było ich mniej niż 4-5 – taki schemat odżywiania się dosłownie podkręci nasz spowolniony przez schorzenie metabolizm. Nie bez znaczenia jest też to, co jemy! Więcej - w naszym artykule

Witaj,
Jeżeli masz odpowiednio ustaloną terapię lekami (TSH = 1 - 1,5) to nadwaga i/lub tycie spowodowane jest tylko błedami dietetycznymi. Należy wówczas wprowadzić odpowiednią dietę http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania oraz koniecznie zwiększyć aktywność fizyczną by przyspieszyć przemiany energetyczne w komórkach.
Kiedy miałaś robione badanie krwi? Warto to skontrolować, ponieważ przy źle dobranej dawce odchudzanie nie będzie skuteczne.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek