Dieta redukcyjna a spożywanie owoców

Czy na diecie redukcyjnej można jeść owoce, czy lepiej je wyeliminować? A przy zachowaniu ich w diecie, które są najbardziej polecane na diecie redukcyjnej, a których lepiej unikać żeby osiągnąć lepsze efekty w odchudzaniu?

Dzień dobry!
Owoce na diecie redukcyjnej są dozwolone, jednak w ograniczonych ilościach. 1-2 porcje owoców dziennie powinny wystarczyć.Owoce o najniższej wartości energetycznej (poniżej 40 kcal/ 100 g):arbuzy, grejpfruty, maliny, porzeczki, poziomki, truskawki. Owoce o wyższej wartości energetycznej (powyżej 60 kcal/100 g): banany, winogrona, wiśnie. Najlepiej spożywać surowe owoce, ponieważ owoce suszone i w syropach są bardziej kaloryczne.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Można jeść owoce ale tylko do porannych posiłków (1, 2 śniadanie) i ewentualnie po treningu.Starać się również nie przekraczać 100 maksymalnie 150 gramów w jednej porcji. Słodkie owoce jak banan czy winogrona w wymienionej ilości tylko po treningu a rano wszelkie pozostałe. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

Na diecie redukcyjnej jak najbardziej należy spożywać owoce. Są one źródłem witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Należy spożywać je przynajmniej raz dziennie. Najmniej kalorii mają owoce cytrusowe, jabłka, ananasy, kiwi, maliny, owoce leśne. Z kolei banany i winogrona mają najwięcej cukru dlatego należy spożywać je rzadziej. Należy również uważać na awokado, które z kolei ma dużo tłuszczu.

Owoce muszą być obecne w diecie redukcyjnej. Większość owoców jest niskokaloryczna. Lepiej wybierać mniej dojrzałe (mają mniej cukru), unikać owoców kandyzowanych i w syropie.

Jak najbardziej owoce powinny być obecne w diecie redukcyjnej, jednak wystarczy 1-2 dziennie i nigdy na kolację. Najmniej wskazane owoce, to śliwki, winogrona, banany, owoce kandyzowane i z puszki, co nie oznacza, że w ogóle powinny być wyeliminowane. Najbardziej polecane owoce, to: ananas, grejpfrut, melon, jabłko, maliny, truskawki, jagody, porzeczki ze względu na niską wartość energetyczną a jednocześnie posiadające właściwości wspomagające odchudzanie (np. duża ilość błonnika, czy bromelina w ananasach przyspieszająca trawienie białek)
pozdrawiam Jolanta Łobocka

Witam, proszę nie stosować diet redukcyjnych one najczęsciej prowadzą do efektu yo-yo, najlepszą metodą na skuteczne i trwałe schudnięcie jest wyregulowanie meatabolizmu, czego efektem ubocznym jest pozbycie się dodatkowych kilogramów i jest to trwałe zjawisko, pozdrawiam

Witam. Owoce są bardzo dobrym źródłem witamin, składników mineralnych , błonnika, ale także cukrów, które w diecie redukującej ograniczamy. Owoce powinny być spożywane w ilości do 300g/dobę, najlepiej surowe bo dzięki zawartości błonnika nasycą i poczujemy, że "coś" w żołądku mamy. Sok jak każdy inny napój nie da nam takiej sytości.

Witam, oczywiście, że można jadać owoce, przy mądrze ułożonej diecie są normalnie uwzględniane w jadłospisie.Warto jednak przeanalizować swój harmonogram, rozkład posiłków i aktywność fizyczną i pod tym kątem ustalić w których posiłkach i jakie owoce będzie najlepiej zaplanować.Pozdrawiam serdecznie

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Można dodawać owoce w ograniczonej ilości . Warto skorzystać z sezonu i włączyć do diety cytrusy, kiwi oraz korzystać z mrożonek - maliny, wiśnie, truskawki.