Dieta redukcyjna dla kobiety 28-letniej

Witam jestem kobieta mam 28 lat, 170cm wzrostu waże 60kg. Prowadzę gospodarstwo rolne zajmuje się dzieckiem ile kalorii powinnam spożyć na diecie redukcyjnej aby schudnąć 3kg

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Aby schudnąć 3 kg musi Pani wydatkować ze swojego organizmu ponad 21 000 kalorii. Może toPani osiągnąć poprzez ćwiczenia fizyczne i ograniczenie diety do 1500 kcal.Pozdrawiam

Kamila Ziemann Dietetyka

Do ustalenia kaloryczności warto zrobić analizę składu ciała oraz udzielić szczegółowego wywiadu dietetycznego w gabinecie dietetyka, aby ustalić wagę zdrową. Dopiero wtedy można oszacować Pani zapotrzebowanie kaloryczne. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, w mojej ocenie, z podanych danych, nie ma potrzeby redukowania masy ciała w Pani przypadku. Raczej proponowałabym sprawdzenie, czy odżywia się Pani prawidłowo i nie popełnia błędów żywieniowych. W tym celu zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI wynosi 20,8 czyli wskazuje na wagę zdrową. Nie powinna Pani zbyt drastycznie się odchudzać, gdyż niski poziom tkanki tłuszczowej jest niebezpieczny dla naszego zdrowia.
Jeżeli chodzi o Pani dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to tego typu wskazówki można uzyskać po przeprowadzeniu bardziej szczegółowego wywiadu. Musiałabym znać Pani aktywność fizyczną, czy Pani ćwiczy, jaki jest styl życia. Warto również przeprowadzić badania ilości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej zgromadzonej w organizmie..W tym celu zapraszam na konsultację.
Poprawa kondycji Pani ciała oraz wyrzeźbienie sylwetki możliwe jest dzięki zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diecie, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywności fizycznej, która daje 30%. Nie jestem w tym momencie w stanie określić zapotrzebowania kalorycznego jednak wysyłam podstawowe zalecenia:
Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku. Aby poprawić wygląd sylwetki powinna Pani również wprowadzić ćwiczenia. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk