Dieta zgodna z grupą krwi

mam grupę krwi ''o''czy jeśli wyeliminuję gluten z produktów pszennych to mogę je jeść? Czy przy diecie zgodnej z grupą krwi zupełnie nie można jeść produktów niewskazanych?

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

Dieta wg. grup krwi nie jest poparta badaniami naukowymi i nie ma żadnych dowodów jej skuteczności. Eliminowanie z diety jakichkolwiek produktów, a zwłaszcza całych grup produktów, powinno być skonsultowane z lekarzem lub dietetykiem. Jeżeli występują jakieś dolegliwości, należy ustalić jakie produkty mogą je powodować lub nasilać analizując dietę, stan zdrowia i wyniki badań konkretnej osoby.

Witam,

dieta zgodna z grupą krwi nie ma specjalnego uzasadnienia medycznego do jej stosowania.
Jeśli chciałaby Pani zastosować dietę idealnie dobraną do Pani układu odpornościowego to radziłabym zrobić testy na opóźniona reakcję nadwrażliwości pokarmowej IgG. Dzięki temu będzie Pani miała szansę dobrać dietę idealnie do swoich potrzeb.
Testy takie zrobi Pani w wybranych laboratoriach, a także w niektórych poradniach dietetycznych.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
p.s. a tymczasem zapraszam na nasz FB gdzie znajdzie Pani dużo zdrowych i lekkich przepisów: www.facebook.com/FoodDiet

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska