Dlaczego 16-latka bolą sutki?

Mój brat ma 16lat i od 2tygodni skarży się na ból sutków. Dodam, że jako dziecko (ze względu na powiekszone piersi) badania genetyczne, na których wyszło XY,stąd moje pytanie, od czego sutki mogą go boleć?

Najczęściej w tym wieku OBA (!!!) sutki mogą boleć z powodu gry hormonalnej u prawidłowo dojrzewającego mężczyzny. Nierzadko występuje też ich obrzmienie. W przypadku wycieku jakiejś treści, co jest mało prawdopodobne, skontaktowałbym się z lekarzem. Wynik badania chromosomów jest prawidłowy.