Dlaczego 3-miesięczna córka ma napady duszącego kaszlu?

Od 2 dni moja córka ma duszący kaszel, przy którym odrywa jej się gęsta wydzielina a czasem nawet wywołuję wymioty. Już dwa razy byliśmy u lekarza i z tego badania wynika, że mała nie jest chora, została osłuchana i płuca oraz oskrzela są czyste, gardło też jest czyste, więc dlaczego ona tak kaszle? Dziś rano zwymiotowała lepka wydzielinę i kaszlała dość długo. Jest to dla niej bardzo męczące, coś ją zatyka aż się dusi dopóki dobrze się jej nie oderwie. Nie wiem co mam robić, boję się, że się kiedyś udusi. A lekarze odprawiają nas bez żadnej diagnozy, twierdzą że dziecko jest zdrowe, więc co to jest? Dodam, że ja oraz mój partner też mamy kaszel i jest to samo, wszystko czyste, ale kaszel jest i to już prawie miesiąc nigdy wcześniej nie mieliśmy czegoś takiego. Brak jakichś innych objawów. Proszę o pomoc, czy może to być alergia? I jak tak to jak pomóc małej?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Na razie kaszel nie występuje długo, dlatego nie można mówić o kaszlu przewlekłym. Najczęściej przyczyną kaszlu o krótkim okresie trwania jest infekcja. Kaszel może być również objawem infekcji. Istnieje również wariant astmy gdzie głównym objawem jest kaszel - to zespół Corrao, czyli astma kaszlowa. Jest choroba układu oddechowego. Schorzenie jest trudne do zdiagnozowania, gdyż jedynym objawem jest uporczywy kaszel. Inaczej niż w innych postaciach astmy, gdzie występują świsty czy problemy z oddychaniem.
 Na podstawie samego opisu, bez możliwości badania, dokładnego zebrania wywiadu czy możliwości obejrzenia wyników badań dodatkowych nie ma możliwości, aby postawić rozpoznanie. Konieczna jest wizyta u lekarza, tutaj kolejnym krokiem wydaje się że powinno być odwiedzenie pulmonologa dziecięcego oraz alergologa.
Pozdrawiam