Dlaczego 7-miesięczny maluch budzi się w nocy?

Kacper ma 7 miesięcy, idzie mu 8 miesiąc. Niepokoi mnie to, że budzi się w nocy. Jak daje mu mleko od razu zasypia, a boję się, że go przekarmię. Co mam zrobić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie.

Sen jest dla dziecka niezwykle ważny, ale w miarę jak niemowlęta rozwijają się, potrzebują go coraz mniej. Jest to całkowicie naturalne. Warto pamiętać, że niemowlaki nie są w stanie rozróżnić dnia i nocy, dlatego kiedy budzą się w nocy, zwykle sprawiają wrażenie bardziej przebudzonych niż faktycznie są. Dzieci sześcio- i siedmiomiesięczne przesypiają zwykle większość nocy, a w ciągu dnia potrzebują zaledwie 2-3 niedługich drzemek. Proszę nie martwić się na zapas nocnym budzeniem u synka - istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ciągu 1-2 miesięcy dziecko będzie spało 6-8 godzin, a wkrótce potem zacznie przesypiać spokojnie całą noc.

Jeśli zależy pani na tym, by synek przesypiał dłuższe okresy czasu w nocy, proszę spróbować stopniowo wydłużać odstępy czasu między kolejnymi karmieniami. Wiele mam zauważa, że obudzenie dziecka na ostatni wieczorny posiłek niedługo przed położeniem się do łóżka może skutecznie zwiększyć długość snu niemowlaka w nocy.

Życzę powodzenia!