Dlaczego bardzo boli mnie prawa pierś i przy dotyku czuję wyraźny obrzęk?

Witam, Od kilku dni bardzo boli mnie prawa pierś, przy dotyku czuję wyraźny obrzęk po stronie wewnętrznej piersi. Jestem umówiona na USG, ale dopiero za miesiąc. Czy to może być coś groźnego? Mam 29 lat.

29 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane stanem zapalnym piersi. Taki stan zapalny może mieć różne przyczyny w tym zmiany organiczne. W tej chwili trudno powiedzieć coś więcej, jednakże ze względu na wiek wydaje się, że rak piersi jest mało prawdopodobną przyczyną. U młodych kobiet dominują zmiany łagodne.
Aby potwierdzić przyczynę dolegliwości wskazane jest badanie fizykalne pierś i ewentualne badanie USG. Po określeniu dokładnej przyczyny będzie możliwe wdrożenie ewentualnego leczenia.
Czas oczekiwania do USG może być zbyt długi, a dolegliwości mogą się nasilić w tym czasie.
Dlatego należy w miarę możliwości skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym, być może konieczne okaże się zastosowanie antybiotyku.

Redakcja abcZdrowie.pl