Dlaczego bolą mnie piersi? Co może być przyczyną?

Witam,

Jestem kobietą, mam 24 lata. Od ponad roku odczuwam ból lewego sutka, boli przy dotyku, leżeniu na brzuchu, podczas ubierania stanika, czasem boli mnie cała pierś. Najbardziej ból nasila się przed i podczas miesiączki (wtedy to nawet przy chodzeniu boli) kiedyś miałam wrażenie, że jest jakiś wyciek, ale podczas naciskania nic się nie wydziela. Byłam u ginekologa 2 razy, badał mnie i nie zauważył nic niepokojącego. Przez kilka miesięcy miałam spokój, ale ból znów powrócił.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę, że powinna Pani mieć wykonane badanie USG piersi. Być może ma Pani jakiegoś typu łagodne zmiany, które nie są wyczuwalne w badaniu palpacyjnym, ale które będzie można uwidocznić w ultrasonografii, np. małe włókniaki, gruczolakowłókniaki czy też torbiele. Przed miesiączką dochodzą jeszcze zmiany hormonalne, które dodatkowo powodują zaostrzenie bólu.
Jeśli ta hipoteza potwierdzi się, możliwe że trzeba będzie usunąć zmiany operacyjnie, aby całkiem uwolnić Panią od bólu.

Pozdrawiam serdecznie!