Dlaczego bolą mnie węzły chłonne pod pachą?

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z węzłami chłonnymi pod lewą pachą - ból występuje, gdy mało śpię w nocy lub jestem niewyspana. Towarzyszą temu także kolki po lewej stronie tułowia. Czy to może być coś poważnego?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestety na podstawie tak skąpych informacji (nie znam nawet Pani wieku!) trudno wnioskować o przyczynach dolegliwości. Najrozsądniej będzie odwiedzić lekarza rodzinnego lub internistę. Bóle okolicy pachy nie muszą wynikać z problemów z węzłami chłonnymi. Aby stwierdzić jaka jest przyczyna bólu, lekarz musi z Panią porozmawiać oraz Panią zbadać.

Pozdrawiam serdecznie