Dlaczego boli mnie brzuch w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, tabletki antykoncepcyjne przyjmuję od dwóch lat. Na początku byłam bardzo zadowolona, gdyż zmniejszyły prawie do zera dolegliwości związane z okresem. Ostatnio jednak znowu zaczęły boleć mnie piersi i brzuch. Najgorzej jednak się martwię tym, że brzuch boli mnie nadal, tak właśnie jak przed okresem i to dosyć mocno, a jestem w pierwszym tygodniu kolejnego opakowania tabletek (dzisiaj biorę piątą tabletkę). Czy to niepokojące? Z czego to może wynikać? Raczej nie pominęłam żadnej tabletki. Krwawienie z odstawienia wystąpiło jak zawsze. W czerwcu wzięłam jedną tabletkę mniej. Wyniknęło to z tego, iż jedna mi gdzieś spadła jak ją miałam wziąć, więc wzięłam następną z blistra. Nie przyjęłam 21 tabletki, ale przerwę zrobiłam 7-dniową, jak zawsze. Do tej pory kończyłam opakowanie w piątek, a zaczynałam w następną sobotę, krwawienie występowało w środę. Teraz w związku z mniejszą liczbą tabletek opakowanie skończyłam w czwartek, a nowe rozpoczęłam w następny piątek, krwawienie wystąpiło dzień wcześniej. Wydaje mi się, że zrobiłam wszystko prawidłowo i byłam zabezpieczona? Ryzyko ciąży nie wystąpiło? Bo czytałam, że na początku ciąży brzuch czasami boli, jak przy okresie.

Redakcja abcZdrowie

Skoro tak silne bóle brzucha dotąd nie wystepowały a nie zmieniła Pani niczego w przyjmowaniu tabletek niezbędna będzie wizyta u ginekologa (w możliwie najkrótszym czasie).