Dlaczego boli mnie jedna, lewa pierś?

Witam,

Od pewnego czasu mam nietypowe bóle lewej piersi. Pierś, która w ciągu dnia nie daje żadnych niepokojących objawów często w nocy, gdy zmieniam pozycję z boku na wznak, zaczyna ostro boleć u samej nasady (cześć dolna prawa). Po lekkim masażu ból ustępuje. USG nie wykazało żadnych anomalii, jednak ten powracający nocny ból bardzo mnie niepokoi, nie jest to codzienny przypadek, ale na tyle częsty by wywołać mój niepokój. Zaczęłam spać w biustonoszu, bo mam wrażenie, że to opadająca pierś ma później skurcze, ale czy to możliwe? Bożena

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować mastalgię piersi. Zazwyczaj chorobę rozpoznaje się, gdy występuje bolesność i tkliwość piersi a w badaniach obrazowych nie występują żadne uchwytne zmiany organiczne.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, w celu uchwycenia przyczyny, a także zalecenia ewentualnego leczenia objawowego.

Redakcja abcZdrowie.pl