Dlaczego brzuch się powiększył?

witam bardzo prosze o pomoc mama leży w szpitalu strasznie ją boli brzuch strasznie jej urusł wygląda gorzj niz kobieta w ciąży z jej karty wyczytałam takie oto diagnozy prosze o odp dlaczego mimo tego puszczaja ja do domu juro.przeływ pust. b.z. żołądek zawiera nieco treści śluzowej. błona śluzowa żołądka miernie przekrwiona odwiernik sprawny. opuszka dwunastnicy nieco szerszy lejek wpustu. prosze mi wytlumaczyc oco chodzi

Witam serdecznie. Przedstawiony wynik badania gastroskopowego niestety nie wnosi za wiele do obecnego stanu Pani Mamy. Zmiany tam wspomniane sugerują obecność stanu zapalnego. Jeżeli Mama nadal znajduje się w szpitalu lekarze z pewnością będą dalej poszukiwać przyczyny dolegliwości. Znaczne powiększenie się rozmiarów brzucha może świadczyć o wodobrzuszu, które może być skutkiem niewydolności wątroby oraz niestety wielu także innych chorób.