Dlaczego całkowicie zmienił mi się kolor oczu?

  Gdy byłam mała miałam ciemno-orzechowe oczy, w wieku dojrzewania tęczówki zmieniały się stopniowo na kolor piwny, a teraz w wieku 21 lat tęczówki są w kolorze demoniczno-zielonym z granatową obwódka, a wokół źrenicy żółto-piwny i widzę, że cały czas się rozjaśniają:) Także zauważyłam, gdy nosiłam soczewki kolorowe to proces zmiany koloru jakby przyspieszył. Czytałam, ze to wpływ diety, ponieważ nie jem ssaków i drobiu, tylko ryby i warzywa, owoce, chociaż nie chce mi się w to wierzyć. Nie wiem co się dzieje, prosiłabym o pomoc.
ponad rok temu

Witam!

Na pewno nie jest to spowodowane noszeniem soczewek kontaktowych.
Proponuje udanie się do lekarza specjalisty. Dokona on oceny tęczówki w lampie szczelinowej przy rozszerzonej źrenicy celem sprawdzenia przyczyny utraty komórek barwnikowych tęczówki. Taki stan może być również fizjologią.
Jeśli nie podoba się Pani kolor oczu zawsze można zastosować kolorowe soczewki kontaktowe.

Pozdrawiam serdecznie