Dlaczego chcę się zabić, chociaż nie mam żadnych powodów?

Witam serdecznie, Chodzę do 5 klasy podstawówki. Mam wspaniałą klasę, wspaniałych rodziców. Teraz przejdźmy do rzeczy. Ciągle nachodzi mnie takie odczucie, chęć do zabicia się. Nie wiem od czego i dlaczego, ale po prostu nie chce mi się żyć. Mówiłam to mamie a ona powiedziała, że w moim wieku zdarzają się takie odczucia. Ja nie jestem pewna tej odpowiedzi. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało. Dopiero od miesiąca nachodzą mnie takie myśli. Również częściej płacze, tak sama z siebie. Robi mi się smutno, jestem przygnębiona. W szkole mam dobre oceny. Lubią mnie w klasie. Częściej również wybucham złością, denerwuje się. Wcześniej tak nie miała. Ostatnio mam też problemy ze spaniem. Nie wysypiam się. Nie mogę zasnąć. Nie wiem co mam zrobić… Jak mogę sobie pomóc?

Witam!
Jesteś młodą osobą, która wkracza w wiek dojrzewania. W tym czasie mogą faktycznie występować problemy z emocjami, wahaniami nastroju i snem. Czasem pojawiają się myśli samobójcze, poczucie beznadziejności i braku sensu w życiu. Jednak ciągłe myśli samobójcze i znaczne obniżenie nastroju jest niepokojące i warto, żebyś skorzystała z pomocy psychologa.
Na temat wizyty u psychologa należałoby porozmawiać z rodzicami, ponieważ jesteś osobą niepełnoletnią i rodzice muszą wyrazić zgodę na takie spotkania. Pomoc psychologa może pozwolić Ci rozwiązać wewnętrzne trudności, pomóc radzić sobie z narastającymi emocjami i poprawić nastrój. Możesz powiedzieć mamie, że chciałabyś skorzystać z porady psychologa, żeby sprawdzić, czy Twoje problemy nie są bardziej poważne niż tylko trudności wieku dojrzewania. W poradni psychologiczno-pedagogicznej możesz uzyskać bezpłatną poradę.

Pozdrawiam