Dlaczego, chociaż leczę niedoczynność tarczycy, objawy choroby wciąż się utrzymują?

Dzień dobry, mam 21 lat i od roku leczę się na niedoczynność tarczycy. Mimo, że wyniki badań są dobre, nadal mam takie objawy jak: wypadanie włosów, tycie, opuchnięte powieki,itp. Ponadto mam także podwyższony poziom hormonów męskich, co może występować przy tym schorzeniu. Chciałabym zapytać, czy przy dalszym przyjmowaniu takiej samej dawki hormonów objawy ustąpią całkowicie i czy powinnam podjąć leczenie w kwestii hormonów męskich?
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Większośc objawów niedoczynności tarczycy przy prawidłowym leczeniu powinna ustąpić w przeciągu pierwszego kwartału od rozpoczęcia leczenia. W Pani przypadku zastanawiające jest, że one nadal występują. Przyczyny mogą być różne - najbardziej prawdopodobna to niedostateczna do Pani metabolizmu substytucja hormonów tarczycy.

Proponuję w tej sytuacji zgłosić się do swojego endokrynologa w celu weryfikacji i modyfikacji leczenia hormonozastępczego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.