Dlaczego chudnę? Czym może być spowodowany spadek wagi?

Witam. Jestem prawie 15-letnią dziewczyną, mam 163,5 cm wzrostu i ważę 40 kg. Zawsze należałam do szczupłych osób, nigdy się nie odchudzałam. Jeszcze niedawno, będąc na bilansie u lekarza ważyłam ok. 44 kg. Odżywiam się w miarę normalnie, chociaż apetyt mam średni - jestem raczej typem "niejadka". Nie lubię jeść dużo, szybko się najadam. Zastanawiam się, czym może być spowodowany ten spadek wagi? Pozdrawiam P.S. Dodam, że od niedawna mam nadciśnienie i komorową arytmię serca - nie wiem czy ma to jakiś wpływ na wagę.
ponad rok temu

Witam,

Przyczyn może być wiele.
Możliwe, iż w związku z postawioną diagnozą, bardzo się stresowałaś, co spowodowało spadek łaknienia i w efekcie doprowadziło do redukcji masy ciała.
Zasadą jest jednak, aby każdy niezamierzony spadek masy ciała był wyjaśniony w czasie wizyty u lekarza.
Także niektóre choroby mogą przyczyniać się do redukcji wagi, niemniej nie chcę Cię straszyć, stąd polecam rozmowę z rodzicami i udanie się na konsultację i wykonanie badań.

Pozdrawiam