Dlaczego co miesiąc o parę dni spóźnia mi się okres?

Witam. Mam pytanie - dlaczego spóźnia mi się ciągle okres, co miesiąc mam go później niż powinnam o kilka dni ( o 1, 2, 4 dni, czasem dłużej). A trwa to już chyba pół roku. Dopiero, gdy współżyję z partnerem, to na drugi dzień dostaję okres, a nie w ten co powinnam. Teraz też mi się spóźnia okres (na razie jeden dzień) i nie wiem, kiedy go dostanę. Dlaczego tak jest? Czy od czegoś to zależy? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyczyn nieregularności cykli jest bardzo dużo. Nie da się tego jednoznacznie określić na odległość, bez szczegółowej rozmowy i zbadania pacjentki (najczęściej również bez badań dodatkowych, jak badania krwi czy USG). Powinna Pani udać się do ginekologa.