Dlaczego czuję ból oka, gdy zjem coś zimnego?

Witam serdecznie. Mam problem, a mianowicie, kiedy zjem coś zimnego, w trakcie jedzenia np. loda czy bardzo zimnego napoju, odczuwam ból oka. Jest to taki rodzaj bólu, jakby ktoś przyłożył mi zimną kostkę lodu. Co może być tego przyczyną?
ponad rok temu

Witam,

opis dolegliwości sugeruje tak odczuwaną nadwrażliwość zębów, a właściwie ich odsłoniętych szyjek. Warto jednak wybrać się do lekarza rodzinnego, który zbierze dokładniejszy wywiad i obejrzy jamę ustną oraz oko.

Pozdrawiam