Dlaczego czuję ból podczas stosunku?

Biorę tabletki antykoncepcyjne, kończę dzisiaj pierwsze opakowanie. W czasie stosunku czuję, że w środku jestem strasznie sucha i piecza mnie wejście do pochwy jak i w środku. Po stosunku jestem strasznie obolała, a na drugi dzień mam pełno śluzu i krwi z pochwy, co się dzieje?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Doświadcza Pani jednego ze skutków ubocznych działania antykoncepcji hormonalnej, jaką jest suchość pochwy. Może się ona wiązać z obniżonym libido i niemożnością odpowiedniego podniecenia, a może występować pomimo podniecenia. Tak czy inaczej warto skorzystać z dostępnych w aptekach żelów nawilżających, tzw. lubrykantów, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia i umożliwią ponowne cieszenie się seksem oraz uniknięcie nieprzyjemnych podrażnień w obrębie pochwy i sromu.

Pozdrawiam serdecznie!