Dlaczego dostałam okres przed 7 dniową przerwą?

Właśnie kończę 2 opakowanie M****, ale niestety do końca mi zostało 6 tabletek i dostałam okres, typowe objawy okresu, bo zawsze bolą mnie jajniki, ale boję się, że coś mi jest, skoro dostałam okres teraz, a nie podczas 7 dniowej przerwy. Przy pierwszym opakowaniu było wszystko w porządku. Boję się, że mogę być w ciąży? Teraz już zostały mi 2 tabletki, a okres dalej mam? Nie wiem co mam robić? Na ulotce czytałam, że okres powinien wystąpić 2 3 dnia przerwy, a kochałam się ze swoim chłopakiem i kończył we mnie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ryzyko zapłodnienia istnieje zawsze, nawet przy perfekcyjnym przyjmowaniu tabletek, choć jest ono wtedy bardzo niewielkie. Ciążę można wykluczyć testem ciążowym. Często przy pierwszych opakowaniach tabletek występują krwawienia w środku cyklu, należą one do działań niepożądanych tabletek. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach, powinna się Pani udać do ginekologa, który może zmienić tabletki na inne lub rozważyć zmianę metody antykoncepcyjnej.

Pozdrawiam serdecznie!