Dlaczego drżą mi ręce?

Witam, od kilku miesięcy trzęsą mi się ręce (właściwie cały czas; w sytuacjach stresowych dużo bardziej), zaczyna mi to przeszkadzać w życiu; wielu rzeczy nie jestem w stanie zrobić, np. pokroić chleba, czy narysować czegokolwiek. Dodam, że od dawna nie sypiałam normalnie, jest 3 w nocy, ja jestem zmęczona, ale usnąć nie mogę. Takie rozchwianie trwa około rok. Zastanawiam się, czy brak snu jest przyczyną trzęsących się rąk, czy brak snu i trzęsące się ręce są objawem... Właśnie, objawem czego? Może to niedoczynność (nadczynność?) tarczycy, na którą moja matka i babcia chorowały? Czy raczej związane jest to ze stresem? Myślę, że warto dodać, że mam 15 lat, jestem w ostatniej klasie gimnazjum.
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

W tej sytuacji konieczne jest wykluczenie choroby tarczycy. Nadzczynność tarczycy może powodować drżenie rak i bezsenność.

Proponuję, abyś zgłosiła się do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania.
Jeśli zostanie wykluczona przyczyna somatyczna, można zastanowić się nad przczyczynami natury psychologicznej - wówczas wskazana jest wizyta u psychologa.

Z pozdrowieniami