Dlaczego dziecko nie przybiera na wadze tydzień po urodzeniu?

Mam pytanie odnośnie mojego synka urodził sie 26 grudnia w 35 tyg ciąży waga urodzeniowa to 2880 wypisano nas ze szpitala w 3 dobie mały ważył wtedy 2620 jestem zaniepokojona gdyż wczoraj dokłądnie tydzień po narodzinach mały ważył 2550 czyli waga jeszcze bardziej spadła dlaczego on nie zaczął jeszcze przybierać na wadze.Kamię gopiersia na żądanie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ubytek masy ciała może wynosić nawet 10 % masy ciała. Warto jednak kontrolować wagę dziecka.