Dlaczego, gdy wyjdę na zimno, bolą mnie piersi?

Mam 24 lata, na pewno nie jestem w ciąży i nigdy nie byłam, nie stosowałam nigdy żadnych tabletek hormonalnych, w chwili obecnej jestem jakieś 3-4 dni przed miesiączką i od kilku dni, gdy tylko wyjdę na zewnątrz przy temperaturze ok. minus 2 stopnie odczuwam bardzo silny ból w lewej piersi (mimo że jestem ciepło ubrana), który jakby promieniuje pod pachę i na plecy. Ból ten mogę opisać jako wbijanie igieł w pierś, takie bardzo mocne kłucie i przechodzi kilka minut po wejściu do ciepłego pomieszczenia, ale nie całkowicie, bo przy dotyku nadal boli, ale delikatnie, szczególnie w okolicy sutka. Szukałam jakichś guzów, ale mam duże piersi (rozm E) i wydaje mi się, że całe moje piersi to jakby zbiór guzów i guzików. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane dolegliwości mogą być związane ze zmianami mastopatycznymi w piersiach. Mastopatia jest zmianą dotyczącą utkania tkanki gruczołu piersiowego, jest częstą zmianą wśród kobiet w wieku rozrodczym i może powodować różnorodne dolegliwości, m.in. bolesność, uczucie kłucia.
Jeśli w samobadaniu stwierdza Pani dziwne utkanie i obecne są dolegliwości to warto skonsultować problem z ginekologiem.
Aby stwierdzić przyczynę dolegliwości konieczne będzie zbadanie piersi przez lekarza, a także badanie USG piersi.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl