Dlaczego jeszcze sikam do łóżka?

Mam 13 lat i jestem dziewczyną. Miesiączkę już mam, jestem dojrzałą dziewczyną. Ale jest jeden problem: sikam w nocy do łóżka, to jest na prawdę męczące. Ta choroba jest dziedziczna i zanika później w wieku dojrzewania, a rodzice mi z tym nie pomagają – mówią, że sikam specjalnie, bo się boje w nocy wstać. A to nie prawda oczywiście. Gdyby tak było to bym jeździła na wycieczki szkolne i już bym dawno miała zrobiony nowy pokój, bo tak rodzice powiedzieli jak przestane tylko sikać. Już mam tego dosyć, cały czas wypomina mi to mama. Nie puszczam do pokoju koleżanek bo śmierdzi w nim :(. Słyszałam, że nie chce mi zanikać sikanie ponieważ to może być przez stres. I poprawiam, że jak nie śpię to nie sikam! Tylko w nocy, kiedy śpię.

Witam!

Twój problem jest bardzo poważny i musi być Ci z tym bardzo ciężko. Stres, jaki wywołują u Ciebie rodzice swoim postępowaniem może być przyczyną pogłębiania się dolegliwości. Powinnaś porozmawiać o tym z rodzicami. Pójść z nimi do lekarza. Kiedy lekarz wykluczy przyczyny organiczne Twoich kłopotów z pęcherzem, rodzice powinni zabrać Cię do psychologa.

Problemy z nocnym moczeniem mogą być wynikiem stresu lub problemów psychicznych, z których Ty i Twoi rodzice możecie sobie nie zdawać sprawy.

Pozdrawiam