Dlaczego już nie chudnę?

Witam, zacznę od tego, że stosuję dietę protal od dwóch miesięcy, bardzo rygorystycznie, ani razu nie oddalam się pokusom. Waga spadła mi o 8 kilo(16 lat, 62kg->54kg), ale od ponad trzech tygodni się już nie zmienia, a co gorsze przytyłam 3 kilo! Co może być przyczyną takiej reakcji organizmu? Proszę o radę : (

Witam!

Przyczyny zastoju masy ciała mogą być następujące:
1. stosowanie rygorystycznej diety doprowadziło do obniżenia tempa przemiany materii, przez co trudniej jest schudnąć i łatwiej przybrać na wadze
2. wypijanie dużych ilości wody wysokosodowej, która powoduje powstanie obrzęków (podobny efekt daje nadmierne solenie potraw);
3. systematyczny i intensywny trening (nie podałaś szczegółów odnośnie aktywności fizycznej) doprowadził do rozwoju tkanki mięśniowej (mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa, spaliłaś tkankę tłuszczową, ale zastąpiła ją tkanka mięśniowa).

Inne, "nieżywieniowe", przyczyny zastoju masy rozpatrywałabym u lekarza.
Nie zaszkodzy wykonanie podstawowych badań.

Pozdrawiam ciepło
PS
Nie podałaś swojego wzrostu - być może dieta nie jest Ci wcale potrzebna.