Dlaczego krwawienie w przerwie nie wystąpiło?

Witam! Biorę tabletki Y** już kilka miesięcy biorę je przed snem, z godzinami rożnie. W tym miesiącu zapomniałam jednej tabletki w pierwszym tygodniu opakowania, dokładnie w 5 dniu (nie wzięłam jej w ogóle). Następnego dnia bądź dwa dni później zapomniałam tabletkę, ale wzięłam ją rano, myślę że 12 godzin nie minęło. Teraz jestem na samym końcu opakowania, zostały mi dwie białe tabletki, zawsze okres już miałam na białych a teraz nie mam. Czy to może być ciąża? Kiedy ewentualnie mogę zrobić test ciążowy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli tabletki antykoncepcyjne nie są zażywane regularnie to istnieje zwiększone ryzyko zajścia w ciążę.

Krwawienie z odstawienia powinno pojawiać się w pierwszym dniu przerwy, ale często bywa, iż po dłuższym przyjmowaniu tabletek może czasami nie wystąpić.
Jeżeli będzie działo się tak za każdym razem, warto wybrać się na wizytę do ginekologa, by wyjaśnić przyczynę.

Testy ciążowe z moczu dają największą wiarygodność, kiedy wykonane są w dwa tygodnie po stosunku, natomiast test wykonany z krwi można wykonać już po 7 dniach.

Pozdrawiam!