Dlaczego mam nudności, boli mnie głowa i jestem rozdrażniona?

Miesiąc temu wyjechałam do Anglii i zaczęło się. Prawie codzienne nudności, brak aktywności fizycznej, senność, apatia, płaczliwość, rozdrażnienie. W Polsce miałam problemy z głową, dosyć często mnie bolała. Od 10 lat choruję na padaczkę. EEG miałam robione 2 lata temu i wszystko jest ok. Muszę napisać jeszcze, iż jestem bardzo nerwową osobą, denerwuję się o małe błahostki, krzyczę bez powodu na dziecko, kołacze mi serce, nie mogę spać po nocach. Boję się, że mogę mieć guza mózgu :( W poniedziałek dopiero idę do lekarza.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Nudności, senność i apatia łącznie z bólem głowy mogą składać się na obraz migreny, czyli jednego z pierwotnych bólów głowy. Oczywiście przyczyn takich objawów może być wiele. Obecność guza mózgu wykluczy zapewne badanie obrazowe. W takim jednak przypadku charakterystyczne są poranne nudności i wymioty. Przyczyną może być równiez np. choroba tarczycy, czy depresja.

Proszę koniecznie skonsultować swoje dolegliwości z lekarzem.