Dlaczego mam plamienie zamiast okresu?

Mam 18 lat, od roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Nigdy nie przekroczyłam 12 godzinnej tolerancji i dodatkowo zabezpieczamy się za pomocą prezerwatyw. Zawsze okres dostawałam 4. dnia od odstawienia i był dość obfity od pierwszego dnia. Dziś powinien wystąpić normalny okres a występuje tylko plamienie. Bardzo mnie to niepokoi. Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Hormonalne metody antykoncepcji sprawiają, że miesiączki są mniej obfite. Plamienie to również okres. Wszystko wydaje się być w porządku.