Dlaczego mam słaby strumień podczas oddawania moczu?

Dzień dobry Mam 28 lat. Od jakichś dwóch lat odczuwam pewne zmiany związane z wydalaniem moczu. Strumień jest mniejszy, wolniejszy, jeśli "napieram" by był mocniejszy nic to nie daje, płynie taki sam. Nie mam uczucia zalegania moczu w pęcherzu, nie oddaję często mocz ponad standard, nie odczuwam jakichś bólów itd. jednak to wolniejsze niż kiedyś oddawanie mnie niepokoi. Zastanawiałem się nad zrobieniem badania ogólnego na własny koszt zarówno krwi jak i moczu i potem iść z tym badaniem do lekarza pierwszego kontaktu. Czy opisane przeze mnie rzeczy mogą na coś wskazywać? Jeśli zdecyduję się na ogólne badanie moczu i krwi czy ogólne badanie wystarczy czy też trzeba zrobić szczegółowe? (jeśli tak co zbadać w tym moczu i krwi?) Dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Objawy, które Pan podaje mogą wskazywać na obecność przeszkody podpęcherzowej. Przykładem mogłaby być powiększona prostata, jednakże biorąc pod uwagę Pana wiek, ta przyczyna wydaje się mało prawdopodobna. Badanie krwi i moczu to tanie badania, które nie zaszkodzą, a być może pomogą ustalic rozpoznanie. Najskuteczniejszym badaniem zaburzeń "siły" oddawania moczu jest badanie urodynamiczne w poradni urologicznej. Jeżeli bardzo Pana niepokoją te zmiany, warto będzie je wykonać. 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty