Dlaczego mam zawroty głowy?

Wynik mojej tomografii: "Badanie przeglądowe KT głowy wykazuje wrodzoną torbiel przegrody przezroczystej i sklepienia o szerokości do 12,5 mm. Poza tym obraz mózgowia w granicach normy" Mam 22 lata. Dodam, że wybrałam się na tomografię komputerową ze względu na nękające mnie już od 2 miesięcy zawroty głowy (zarzucanie, zaburzenia równowagi), które nie są zbyt silne, jednak trwają praktycznie cały dzień. Chciałam się upewnić, czy ich przyczyną są nerwy? Miewam także inne dolegliwości np.kołatania serca, wzdęcia, bezsenność.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Torbiel przegrody przezroczystej zdarza się dość często i w zdecydownej wiekszości przypadków jej obecność nie wpływa istotnie na jakość życia. Jednakże torbiel znaczących rozmiarów może powodować pewne problemy związane z uciskiem lub zaburzeniem krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego - najczęściej są to bóle głowy, a także zawroty, omdlenia, zaburzenia widzenia, pamięci. W takim przypadku należy rozważyć operację neurochirurgiczną, najczęściej endoskopową, chociaż jest to potrzebne bardzo rzadko. Proponowałabym udać się z wynikiem badania do lekarza neurochirurga, który zaleci dalsze postępowanie - zapewne będą to okresowe kontrole i badania tomgrafii komputerowej.