Dlaczego mój 21-miesięczny synek jest taki duży?

Dzień dobry! Mam do Pani ogromną prośbę, proszę o pomoc. Mój syn ma 21 miesięcy i waży 20 kg. Ma strasznie duży, wystający brzuch i on mnie najwięcej martwi :( Ostatnio zaczęło się u niego chrapanie i ciężki oddech po małym wysiłku. Był, newet jest jeszcze, trochę chory. Lekarz środowiskowy sam nie potrafił zdiagnozować przyczyny, powiedział, że nigdy wcześniej nie słyszał u niego takiego chrapania w tchawicy. Dodam, iż przeraził się też widząc, jaki on duży. U małego poza tym podejrzewa się skazę białkową. Bardzo, ale to bardzo Panią proszę - niech mi Pani pomoże... Kocham mojego synka najbardziej na świecie i nie chcę, by cokolwiek mu było. Będę ogromnie wdzięczna, dziękuję. Ewelina

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Uważam, że synka powinien obejrzeć endokrynolog dziecięcy, by wykluczyć czy duża waga nie jest wynikiem zaburzeń hormonalnych (np. tarczycy). Skierowanie otrzyma Pani od lekarza rodzinnego.

Jeżeli lekarz podejrzewa skazę białkową, powinien zlecić odpowiednie testy laboratoryjne oraz skierować panią do gastroenterologa dziecięcego.

Pozdrawiam serdecznie