Dlaczego mój okres wygląda inaczej po odstawieniu tabletek?

Witam! Mam 20 lat. W listopadzie skończyłam brać tabletki antykoncepcyjne (ostatnie krwawienie z odstawienia 10 listopada). Normalne miesiączki wystąpiły 10 grudnia i 10 stycznia (cykl 30 i 31 dni). 29 stycznia (20 dzień cyklu) doszło do stosunku bez zabezpieczenia. 7 lutego zaczęłam plamić, wydzielina miała kolor ciemnobrązowy. 8 lutego plamienie zrobiło się różowe a wieczorem wystąpiło krwawienie. Krwawienie trwało jeszcze przez całą środę, czwartek i piątek, miało kolor krwistoczerwony. W środę można było zauważyć ciemne skrzepy. Jednak krwawienie było bardzo mało obfite w porównaniu z innymi miesiączkami. Dziś znowu jest to tylko brązowe plamienie. Okres przed przyjmowaniem proszków i po był dość obfity a pierwszego dnia bardzo bolał mnie brzuch. Teraz okres wygląda zupełnie inaczej. 12 lutego wykonałam test ciążowy z porannego moczu - wynik negatywny. Czy wynik może być jednak błędny? Czy skąpy okres mógł być spowodowany odstawieniem tabletek, silnym stresem lub utratą wagi? Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Stres oraz odchudzanie mogą być przyczyną mniej obfitych miesiączek. Poza tym nie wszystkie miesiączki muszą być do siebie podobne. Gdyby kolejne okresy budziły niepokój konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.

Wynik testu ciążowego należy uznać za wiarygodny. Dlatego ciąża jest wykluczona.

Pozdrawiam