Dlaczego mój partnej nie chce się ze mną kochać?

Witam! Mam problem.Z moim partnerem od pewnego czasu nie współżyjemy ze sobą (raz na miesiąc albo dwa). Mówi mi, że nie ma ochoty, jest zmęczony albo coś go boli. Raz mi powiedział, że nie chce się kochać ze mną, bo niby długo nie może. Odkryłam, że ogląda treści pornograficzne, na dodatek starsze kobiety. Jestem przerażona co się dzieje. Czuję się nieatrakcyjna i że już mu się nie podobam. Kiedy go pytam czy już mu się nie podobam i czy go nie podniecam on zaprzecza, mówi że nadal jestem atrakcyjna. Chodzę nago po domu, przebieram się, a on mi odmawia albo jak już się zgadza na seks to czuję jakby z przymusu. Ogląda filmy porno przy każdej okazji jak wychodzę z domu, a nawet jak jestem w pokoju a on w łazience wchodzi na te strony. Jestem z nim 2 lata. Przez 1,5 roku kochaliśmy się codziennie i wtedy też oglądał porno dość często, bo widziałam w historii, ale seks był, nie mogłam narzekać. Bardzo się martwić, czy to może być uzależnienie? Proszę mi napisać jakie mogą być powody, czy już go nie podniecam? On ma 24 lata, ja 20.

Witam! Mężczyźni często sięgają po pornografię i najczęściej nie prowadzi to do groźnych skutków. Sięgając po pornografię kierują się ciekawością, chęcią doskonalenia technik seksualnych, urozmaicenia współżycia, realizacji fantazji seksualnych. Być może w opisanej sytuacji zachowanie partnera wiąże się z poczuciem rutyny, monotonii w łóżku. Trudno w tej chwili oceniać przyczyny jego zachowania i jego uczucia do Pani. Jednakże na pewno konieczna jest szczera rozmowa na temat wzajemnych relacji, oczekiwań i fantazji seksualnych. Tylko tak, może Pani poznać jego poglądy na kwestię pornografii, jego ocenę problemu oraz świadomość Pani potrzeb. Koniecznie powinna Pani wyrazić swoje potrzeby i wątpliwości. Aby oceniać to czy zachowanie partnera przybiera postać uzależnienia konieczna jest bezpośrednia rozmowa z nim samym. Jeśli jednak partner odczuwa przymus oglądania pornografii, a powstrzymanie się od tej czynności powoduje negatywne emocje to istnieją przesłanki, aby podejrzewać uzależnienie. Zachęcam do szczerej rozmowy z partnerem. Pozdrawiam serdecznie!