Dlaczego moja 4-letnia córeczka boi się przełykać ślinę?

Moja czteroletnia córeczka była zawsze wesoła i pełna energii, miała dziwne pomysły, ale od kilku dni strasznie się o nią martwię, nie wiem, co się dzieje i co robić. Boi się jak ma połykać ślinę, pyta się mnie z płaczem, czy nic się nie stanie. To samo z jedzeniem czy z piciem, nie wiem jak mam z nią rozmawiać, co jej powiedzieć, żeby się uspokoiła. Nawet jak się podrapie, to przychodzi mi to powiedzieć i pyta się, czy nic się stanie, a do tego bardzo płacze, jak mi to opowiada. Co mam robić? Pomocy...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Bardzo trudno odpowiedzieć na Pani pytanie, mając tak niewiele informacji dotyczących dziecka. Może dziewczynka wystraszyła się słysząc jakąś informację lub widząc ją, a może sama ją przeżyła np. w przedszkolu i nie wie jak sobie z nią poradzić. Pojawiają się zatem zachowania lękowe.

Dobrze je ignorować, ale pod kontrolą - zatem proponuję konsultację z psychologiem dziecięcym, który pozwoli zrozumieć zachowanie dziecka oraz znajdzie rozwiązanie problemu, udzielając adekwatnych do potrzeb wskazówek terapeutycznych.

Pozdrawiam