Dlaczego moją mamę boli brzuch?

Moja mama od jakiegoś czasu, kilka razy dziennie, skarży się na krótki, silny ból brzucha, jakby skurcz z ukłuciem. Obejmuje on całą jamę brzuszną, a w szczególności środek i prawą stronę w okolicach końca żeber. Czy to coś poważnego? Czekam na odpowiedź.
ponad rok temu

Witam,

podstawą, od której należy zacząć poszukiwać nieprawidłowości, jest badanie palpacyjne, które może wykonać lekarz pierwszego kontaktu. Po zebraniu dokładnego wywiadu i zbadaniu mamy z pewnością zleci konieczne badania dodatkowe. Sugerowałabym, aby wykonać USG jamy brzusznej, a także badania potwierdzające prawidłową pracę wątroby i trzustki.

Pozdrawiam