Dlaczego moja miesiączka trwa już tak długo?

Witam! Od 25 dni mam już okres, jestem 9 miesięcy po porodzie i przez 7,5 misiąca karmiłam piersią synka. 2 miesiące temu wykryto u mnie nadczynność tarczycy, ale nie biorę żadnych leków, ponieważ może to być zapalenie tarczycy po porodzie -  martwi mnie jednak fakt, że na początku tego dziwnego okresu było tylko plamienie bązowe, potem zaczęło się krwawienie jednak dziwne, ponieważ przez cały dzień na wkładce mam tylko niewielkie ślady krwawienia, a od tygodnia, czyli po zmianie tabletek antykoncepcyjnych na Y*** ( wcześniej A***) zaczeło się mocniejsze krwawienie, tzn. podczas oddawania moczu lecą takie skrzepy.

Jestem już zmęczona psychicznie tą sytuacją, przebywam teraz w Irlandii z synkiem i mężem, a tutaj lekarze zwalają winę na nadczynność tarczycy. Dziś wyprosiłam u lekarza ogólnego skierowanie na USG, tylko kiedy będzie - nie wiem. Bardzo się boję, proszę o pomoc! Przed ciążą miałam okres co 28 dni regularnie, po porodzie dostałam po 6 tyg., trwał 2 tygodnie, kolejego dostałam po 3 miesiącach i kolejne były regularne.

36 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przyczyną przedłużającego się krwawienia może być zarówno problem z tarczycą, jak i przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych (oba typy preparatów, A*** i Y***, mają krwawienia jako główne działanie niepożądane).

Po wyrównaniu czynności tarczycy (poprzez przyjmowanie odpowiednich leków) oraz/lub po wybraniu kilku opakowań tabletek, przedłużone krwawienia powinny ustąpić. Póki co, radzę poprosić swojego lekarza rodzinnego o skierowanie na badanie krwi (morfologię), celem wykluczenia anemii w wyniku nadmiernej utraty krwi.

Pozdrawiam serdecznie!