Dlaczego moja sperma jest przezroczysta?

Witam! Mam 13 lat i kiedy się masturbuję zamiast białej mazi (spermy) wydziela się klejąca, przezroczysta maź. Zastanawiam się, czy to jest sperma? Dlaczego? Bo jest wydalana w małych ilościach i jest przezroczysta. Nie jest ona wydalana w dużych ilościach, a jednakże przy masturbacji ona nie wytryska, lecz wychodzi z penisa na grzyba.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Twój organizm funkcjonuje prawidłowo. Po prostu w Twoim wieku proces dojrzewania płciowego nie został jeszcze ukończony. Dlatego podczas wytrysku Twoje jądra produkują mniej spermy, niż w przypadku dorosłego mężczyzny. Nie ma się więc czym przejmować.