Dlaczego moje dziecko nie płacze łzami?

Witam. Mam 9-miesięcznego synka, który jeszcze nigdy nie płakał łzami. Wiem, że u niemowląt to normalne, ale chyba tylko do 6 miesiąca. Bardzo proszę o pomoc!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Najprawdopodobniej syn ma niedrożne kanaliki łzowe. Dzieci nie wydzielają łez do 6 miesiąca życia, natomiast choroba występuje najczęściej od 6 do 12 miesiąca życia. Są różne metody leczenia, najpopularniejsza to masaż 3 razy dziennie. Lekarz pediatra bądź okulista poinstruuje, jak powinno się go wykonywać. Jeśli jednak lekarstwa i masaże zawiodą, to wykonuje się zabieg udrożniania kanalika odpowiednią żyłką. Zabieg jest bezbolesny.