Dlaczego nadal krwawię?

Urodziłam dziecko 5 miesięcy temu, od 4 miesięcy biorę pigułki i nadal w połowie opakowania dostaję plamienia. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli nadal karmi Pani piersią, to najpewniej zostały przepisane tabletki jednoskładnikowe, zawierające jedynie progesteron. W takim przypadku krwawienia śródcykliczne są normalne, wynikają ze stosunkowej "łagodności" tych tabletek i raczej nie ustaną z czasem. Może Pani albo pogodzić się z krwawieniami, albo zmienić metodę antykoncepcyjną na inną do czasu odstawienia dziecka od piersi. Jeżeli nie karmi Pani piersią, a krwawi przy tabletkach dwuskładnikowych w czwartym kolejnym cyklu ich przyjmowania, należy udać się do swojego lekarza, który powinien wykluczyć niehormonalne możliwe przyczyny krwawień oraz ewentualnie zmienić tabletki na inne.

Pozdrawiam serdecznie!