Dlaczego nadal nie mam okresu po odstawieniu tabletek?

Witam, przez pół roku stosowałam tabletki antykoncepcyjne, ostatnią zażyłam 12 grudnia, okres pojawił mi się 17 grudnia. Od tamtej pory nie dostałam jeszcze okresu czyli tego "normalnego" bez tabletek. W tym czasie uprawiałam stosunek przerywany, dodam że mój śluz przez kilka dni był maści białka kurzego. Czy jest to objaw ciąży czy opóźnienie okresu spowodowane odstawieniem tabletek? Jeśli tabletki by jeszcze działały to okres powinnam dostać 13 stycznia.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać około pół roku.
Pierwsze krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych jest krwawieniem z odstawienia. Natomiast pierwsza owulacja pojawia się z około 10-14 dniowym opóźnieniem. Dlatego pierwsza miesiączka również może pojawić się z około 2 tygodniowym opóźnieniem. W Pani przypadku upłynęły już te dwa tygodnie. Jeżeli doszło do współżycia to należy liczyć się z ciążą.

Proponuję wykonanie testu ciążowego. Gdyby wynik był ujemny a miesiączka się nie pojawiła proponuję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam