Dlaczego nadal nie potrafię zapomnieć i nadal ciągle odczuwam ból?

Witam ponownie Pani Paulino, jak chyba Pani zauważyła, nadal borykam się z moim koszmarem. Upłynęło już prawie 3 miesiące, a ja nadal odczuwam ten sam ból w sercu i nadal nie potrafię sobie z tym poradzić, niestety nadal jestem w Holandii. Nie byłam tutaj u lekarza po poradę, myślałam, że sobie z biegiem czasu poradzę, ale jak widzę, to jest silniejsze, za bardzo bolesne, w dodatku nie wiem, czy to jakiś znak czy wskazówka.

Kiedy byłam u Marcina, dostałam od niego na znak jego miłości bransoletkę. Składała się ona z pełnych serc i pustych, moje były te pełne, a jego te puste. Stało się nieszczęście. Otóż w pracy, nie wiem jak i kiedy, pogubiłam wszystkie serduszka z tej bransoletki, zostało tylko jedno puste, czyli to jego. Kiedy wróciłam do domu i zobaczyłam co się stało, płakałam jak małe dziecko, któremu coś się zabrało. Mogło wydarzyć się wszystko, ale nie to. Ta rzecz była dla mnie najważniejszą rzeczą, jaką mam i znowu wróciły wspomnienia, ból znowu zaciska mi serce.

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Pani Joasiu,

myślę, że mimo wszystko powinna Pani skorzystać z pomocy lekarza psychiatry lub psychologa. Męczy się Pani z tą sytuacją już dość długo, a samemu często trudno uporać się z takim problemem. Z pomocą specjalisty na pewno będzie łatwiej odbudować swoje życie osobiste i wrócić do dawnej formy. Dlatego raz jeszcze namawiam Panią na udanie się do lekarza w Holandii. Ewentualnie może warto rozważyć powrót do Polski na jakiś czas i podjęcie terapii w kraju? Decyzja należy do Pani. Proszę rozważyć plusy i minusy obecnej sytuacji, i ustalić priorytety, co będzie dla Pani najlepsze.

Trzymam kciuki!
Pozdrawiam